Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2018-03-13
У Тернівці відзначила День народження Тараса Шевченка

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Його день народження - 9 березня - відзначається не тільки в нашій країні, але і в багатьох інших країнах світу, тому що вірші генія - це культурний і поетична спадщина всього людства.

В цьому році у бібліотеках та освітніх закладах міста Тернівки відбулись заходи, присвячені  204-ій річниці з дня народження Людини з великої літери, який все своє життя віддав служінню народу, майбутнього України – Тараса Григоровича Шевченка.

06 березня в бібліотеці для дітей було оформлено поличку-портрет «Віч-на-віч з Шевченком», яка показала дітям світову велич Кобзаря, його значимість для всіх людей на планеті, розкрила неосяжність його таланту, визначила роль великого сина українського народу в літературній спадщині.

В бібліотеці для дорослих проведено літературну годину «Геній, пророк, співець знедоленого народу». Під час бесіди бібліотекарі ознайомили присутніх з життям і творчістю Т.Г. Шевченка, наблизили слухачів до Шевченка, заглибитись у його сутність як людини, допомогли зрозуміти мотивацію його дій і найголовніше – пізнати його постать без усіляких домислів, викривлень, різноманітних ідеологічних нашарувань.

З 05.03.2018-11.03.2018 в міському краєзнавчому музеї представлено інформаційний стенд «Тарас Григорович Шевченко: історія життя».

Протягом тижня у освітніх закладах міста були проведені літературні та класні години, оформлені виставки. В дошкільних закладах діти мандрували сторінками творчості великого поета, закріпили знання про те, що Тарас Шевченко не тільки поет, а й художник. Малята читали вірші, грали, слухали пісні та виконували таночки. Память поета вшанували хвилиною мовчання.

09 березня на площі ім. Т.Г. Шевченка відбулося покладання квітів до пам’ятника великого українського поета.

«Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Він назавжди залишиться в нашій пам'яті нескореним генієм поезії, свободи і людяності» - сказав заступник міського голови Гурський В.І.


Все новости