Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2019-07-17
Західно-Донбаська ОДПІ інформує

До уваги підприємств первинного виноробства!

 

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що суб’єкти господарювання первинного виноробства здійснюють поставку виноматеріалів суб’єктам господарювання вторинного виноробства без ліцензії на оптову торгівлю.

Норми передбачені ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями.

 

 

 

Земельні відносини: строки сплати для фізичних осіб

 Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п. 286.5 ст. 286 ПКУ.

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

Крім того, слід зазначити, що податковий період, порядок обчислення орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 – 287 ПКУ (п. 288.7 п. 288 ПКУ).

Оподаткування ПДВ операцій з вивезення основного засобу, який був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу

 

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з вивезення товарів за межі митної території України.

Норми встановлені п.п. «г» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

У разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов’язань є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку (п. 187.1 ст. 187 ПКУ).

Згідно з п. 206.4 ст. 206 ПКУ операції з вивезення товарів у митному режимі експорту оподатковуються за ставкою, визначеною п.п. 195.1.1 п. 195.1                      ст. 195 ПКУ (нульова ставка).

Так, п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ визначено, що за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема, операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Отже, повернення отриманого у фінансовий лізинг основного засобу є його постачанням, а тому операція з вивезення (повернення нерезиденту) основного засобу, що був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу, підлягає оподаткування ПДВ за нульовою ставкою, за умови, що таке вивезення підтверджене належним чином оформленою вантажною митною декларацією.

У разі, якщо повернення отриманого у фінансовий лізинг основного засобу розміщено у митному режимі реекспорту, то операція з вивезення (повернення нерезиденту) основного засобу, що був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу, звільняється від оподаткування.

Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності: затверджено нові форми документів

 

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що вийшло доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.27.11.0 станом на 11.07.2019 (даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 27.12.2018 по 11.07.2019 включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.27.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними). 

 

Перелік змін та доповнень:

 

1. На виконання наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2019                          № 262 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового» додано нові документи:

J/F0209901 – Заявка на поповнення (коригування) залишку спирту етилового;

J/F1203201 – Акцизна накладна форми «П»;

J/F1203301 – Розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;

J/F1203401 – Акцизна накладна форми «С»;

J/F1203501 – Розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

 

2. На виконання наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2019                         № 262 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового» додано нові версії документів:

J/F0209703 – Заявка на поповнення (коригування) залишку пального.

 

3. На виконання наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2019                         № 248 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від                            27 листопада 2018 року № 944» та у відповідності до рекомендацій по заповненню довідок внесено зміни до існуючих документів:

F/J 0210301 – Довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (додано колонку «№ рядка основної довідки, який коригується/ додається»);

F/J 0210401 – Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (додано колонку «№ рядка основної довідки, який коригується/ додається»).

Інформацію розмішено на офіційному вебпорталі ДФС України за посиланням

 

http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

 

 2019-07-17
Відбулося чергове засідання виконавчого комітету

17.07.2019 року у залі засідань виконкому відбулось чергове засідання виконавчого комітету Тернівської міської ради.

 

      Підгорна О.І., начальник відділу культури винесла на розгляд членам виконкому проект рішення «Про  організацію  та проведення Дня Державного Прапора України, Дня незалежності України, Дня міста і Дня  шахтаря». Затвердили склад робочої групи та заходи з підготовки та відзначення в місті Дня Державного  Прапора України, Дня Незалежності України, Дня міста,  Дня  шахтаря.

 

         Про стан виконавської дисципліни в виконавчих органах Тернівської  міської ради та здійснення контролю за виконанням завдань органів державної влади, розпоряджень  і доручень голови облдержадміністрації, голови облради  та міського голови, реагування на депутатські запити і звернення за 1 півріччя 2019 року звітувала начальник загального відділу Павлова Т.Г. З початку 2019 року  у виконкомі зареєстровано вхідних документів –  1921 (до аналогічного періоду зменшено на  1  %), вихідних  – 1408  (до аналогічного періоду зменшено на 39 %). Враховуючи  ці данні можна сказати, що документообіг зменшився  на  40 %.  За 1 півріччя 2019 рік проведено 9 засідань виконавчого комітету, прийнято 132 рішення виконавчого комітету Тернівської міської ради. Міським головою видано 529 розпоряджень, з них 96 - з основної діяльності. Основні питання, які розглядались були направлені на подальше покращення соціально-економічного розвитку міста та перспективи розвитку, виконання Програм, затвердження заходів благоустрою, встановлення режимів роботи, встановлення вартості послуг, заслуховування звітів про роботу та інше. Взято на контроль 217  документів: з них 198- директивних, 19 -власних.  На виконанні залишається 46 документа.  Всі контрольні документи виконуються  без порушення термінів.   

 

Головний спеціаліст зі зверненнями громадян загального відділу Христенко Н.М.  надала  звіт про  підсумки роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Тернівської міської ради за I півріччя 2019 рік. За І півріччя 2019 рік до виконавчого комітету Тернівської міської ради надійшло 137 звернень,  що на 28% менше ніж за аналогічний період у 2018 році (221 звернень) . Найбільш актуальні питання, що порушуються у зверненнях, це: - на першому місці питання комунального господарства - 86 звернень, що становить 62% від загальної кількості звернень. Найбільш характерні питання, що порушуються у зверненнях  – це прохання посприяти у благоустрою території, обрізці та кронуванні дерев, ремонту місцевих доріг, ремонту та експлуатації будинків, заміни каналізаційних труб, ремонту покрівлі та комунальних мереж, відсутність водопостачання, неякісне надання послуги теплопостачання.

 

В цілому члени виконавчого комітету Тернівської міської ради розглянули, обговорили та прийняли  16 проектів  рішень.2019-07-15
Чергове засідання виконавчого комітету Тернівської міської ради

17.07.2019 року о 10.00 у залі засідань виконавчого комітету  Тернівської міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету Тернівської міської ради.

 

Згідно затвердженого плану роботи виконавчого комітету на розгляд виносяться наступні питання:

 

1. Про  організацію  та проведення Дня Державного Прапора України,  Дня незалежності України, Дня міста і Дня  шахтаря.

2. Про стан виконавської дисципліни в виконавчих органах Тернівської  міської ради та здійснення контролю за виконанням завдань органів державної влади, розпоряджень  і доручень голови облдержадміністрації, голови облради  та міського голови, реагування на депутатські запити і звернення за 1 півріччя 2019 року.

 

3. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Тернівської міської ради за I півріччя 2019 рік.

 

 

 

 2019-07-15
Про скликання сорок восьмої сесії Тернівської міської ради сьомого скликання

Відповідно до ч.4,5,10 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сорок восьма сесія міської ради відбудеться 26.07.2019 року о 10-00 годині в залі засідань виконавчого комітету Тернівської міської ради.

 

На розгляд міської ради винесено питання:

 

1. Про внесення змін до рішення міської ради від 14.12.2018 року № 647-41/VІІ «Про бюджет міста на 2019 рік».

2. Про затвердження договорів щодо спільного виконання заходів програм соціально-економічного розвитку м. Тернівка.

3. Про передачу матеріальних цінностей на баланс УСЗН.

4. Питання земельних відносин.

5. Інші питання.

 

На сесію запрошуються депутати міської ради, депутати обласної ради, заступники міського голови, керівники відділів і служб виконавчого комітету, підприємств, установ і організацій міста, керівники контролюючих і правоохоронних органів, представники засобів масової інформації.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                В.В. ТАРЕЛКІН2019-07-12
Церемонія нагородження переможців конкурсу міні-грантів

11 липня 2019 року у ЦД «Шахтар» відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу міні-грантів в рамках реалізації проекту «Громада своїми руками 2019», який протягом 7 років проводить ДТЕК разом з Тернівською міською радою. Бюджет Конкурсу складає:
– 1 098 893 грн, з них: 720 000 грн (від ДТЕК) + 378 893 грн (за рахунок коштів міського бюджету).
Цього року на конкурсі було представлено 53 проекти, але тільки 15 проектів отримали перемогу.
Міський голова В.В. Тарелкін привітав переможців та вручив сертифікати на отримання грантів.