Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2017-05-23
Переваги отримання пенсій через банківські установи

Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсій. Одержувати пенсію через відділення поштового зв’язку або через уповноважені установи банків – особистий вибір кожного пенсіонера. Виплата пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить вільний час. Станом на 1 квітня 2017 року в Павлоградському об”єднаному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області через відділення банків отримують пенсію: по м. Павлограду та Павлоградському району - 34230 осіб (73,95% від загальної кількості одержувачів пенсій), по м. Тернівка – 9853 особи (94 % від загальної кількості одержувачів пенсій), по Юр”ївському району – 1672 особи (47,9 % від загальної кількості одержувачів пенсій).

Переваги отримання пенсій через банківські установи:

- відсутність черг;

- можливість отримання пенсій в будь-який зручний для громадян час;

- зняття з поточного рахунку, як усієї зарахованої суми, так і її частини, а на залишок коштів банком нараховуватимуться відповідні відсотки у порядку й розмірах, зазначених у договорі (таким чином у кожного пенсіонера з’являється можливість отримати хоча й невеликий, але додатковий прибуток);

- можливість розраховуватися пластиковою карткою за товари та послуги (наприклад, оплату комунальних послуг);

- дотримуючи банківську таємницю, працівники забезпечать конфіденційність інформації про пенсії і про наявність коштів на особистій пенсійній картці;

- банківські установи надають безліч послуг, це і так зване смс-інформування. Досить підключити послугу смс-інформування – і при перерахуванні грошей на пенсійну картку громадянин відразу про це довідається: прийде повідомлення на особистий мобільний телефон;

- можливість дати банку розпорядження регулярно робити платежі з пенсійного рахунку, оплачуючи в такий спосіб комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок (якщо ваш банк надає таку послугу);

- безкоштовне обслуговування вкладних рахунків;

- можливість оформлення доручення на отримання коштів.

Для одержання виплат через банківську установу, необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву в територіальному управлінні Пенсійного фонду України, або ж заяву можна залишити у відділенні банку і працівники фінансової установи передадуть її до управління.

У будь-який час пенсіонер має право відмовитись від послуг одного банку на користь іншого.

Призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеними особами здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Виплата (продовження виплати) пенсій, що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства „Державний ощадний банк України”.2017-05-23
Комісія з надання матеріальної та натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам

22.05.2017 р. у залі засідань виконавчого комітету заступник міського голови В.И. Гурський провів засідання комісії з надання матеріальної та натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам. В ході засідання було вирішено надати домогу:

 4- учасники бойових дій;

16 – ветерани праці;

3 – поховання;

11 – матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам.

Разом надали допомогу на загальну суму 11 696,75 грн.

 2017-05-23
Західно-Донбаська ОДПІ інформує

Дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкової накладної у разі експорту товару

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 25.04.2017 №8845/6/99-99-42-03-15 (далі – лист ДФС №8845) надала роз’яснення щодо дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкової накладної у разі експорту товару.

Так, згідно із п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.

Відповідно до п.п.195.1.1 п.195.1 ст.195 Кодексу товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України (далі – МКУ).

Частиною першою ст.248 МКУ визначено, що з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування – з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію, розпочинається митне оформлення.

Згідно з частиною п’ятою ст.255 МКУ митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених МКУ відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Відповідно до п.16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №450, митна декларація на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Електронна митна декларація вважається оформленою за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення. Оформлена електронна митна декларація за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює у подальшому внесення змін до неї, засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.

Таким чином, з метою визначення згідно із п.187.1 ст.187 Кодексу дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів, датою оформлення митної декларації вважається дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму.

При цьому слід зазначити, що відповідно до п.201.1 ст.201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін.

Лист №8845 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72048.html

Дніпропетровською митницею ДФС виявлено факт ухилення від сплати ввізного мита на суму близько 9 млн. грн.

До основних функцій митниці сьогодні відноситься не тільки фіскальна, тобто, поповнення Державного бюджету за рахунок стягнення митних платежів та зборів, а й правоохоронна функція (захисна), яка передбачає підтримку національної та міжнародної безпеки, захист внутрішнього ринку, інтересів споживачів, створення умов для підтримання законності щодо порядку переміщення через митний кордон України товарів та транспортних засобів та інше.

Велика частина подібних завдань реалізується у процесі проведення ефективної роботи по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил.

Так, завдяки злагодженим діям співробітників Управління боротьби з митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС при митному оформленні «транспортних засобів, тролейбусів», після проведення тематичної перевірки, було виявлено факт ухилення від сплати ввізного мита на суму близько 9 млн. грн.

По виявленим фактам Дніпропетровською митницею ДФС було складено 16 протоколів про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст.485 Митного Кодексу України. Відповідні матеріали направлено до правоохоронних органів. Триває провадження по справі.

Оподаткування доходів фізичних осіб у вигляді дивідендів

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 26.04.2017 №8304/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №8304) надала роз’яснення щодо оподаткування доходів фізичних осіб у вигляді дивідендів.

Зокрема, оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з п.п.164.2.8 п.164.2 ст.164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, пасивні доходи (крім зазначених у п.п.165.1.41 п.165.1 ст.165 Кодексу).  

Підпунктом 14.1.268 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що термін «пасивні доходи» для цілей розділу IV Кодексу означає, зокрема, доходи, отримані у вигляді дивідендів.

Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм  п.170.5 ст.170 Кодексу.

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у п.п.165.1.18 п.165.1 ст.165 Кодексу, є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування (п.п.170.5.1 п.170.5 ст.170 Кодексу).

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (п.п.170.5.2 п.170.5 ст.170 Кодексу).

Доходи, зазначені в п.170.5 ст.170 Кодексу, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною п.п.167.5.1 та п.п.167.5.2 п.167.5 ст.167 Кодексу (п.п.170.5.4 п.170.5 ст.170 Кодексу).

Законом України від 23 березня 2017 року №1989-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1989), який набрав чинності 15.04.2017, вилучено слова та цифри «підпункту 3 пункту 76» в абзаці третьому п.1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Зауважуємо, що положення Закону № 1989 застосовуються до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року.

Отже, дохід у вигляді дивідендів, нарахованих, зокрема, суб'єктами господарювання – платниками єдиного податку з 1 січня 2017 року оподатковується за ставкою податку на доходи фізичних осіб 9 відсотків.

Крім того, відповідно до п.п.170.5.3 п.170.5 ст.170 Кодексу  дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з п.п.153.3.7 п.153.3 ст.153 Кодексу, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.

Лист №8304 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72049.html

Оподаткування операцій з продажу цінних паперів між нерезидентами за межами території України

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 26.04.2017 №9013/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №9013) надала роз’яснення щодо оподаткування операцій з продажу цінних паперів між нерезидентами за межами території України.

Відповідно до п.133.2 ст.133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками податку на прибуток підприємств - нерезидентами є:

- юридичні особи, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України;

- постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Відповідно до п.п.14.1.54 п.14.1 ст.14 Кодексу, доходом з джерелом їх походження з України є дохід, отриманий нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Таким чином, прибуток нерезидента від здійснення операцій з продажу цінних паперів іншому нерезиденту за межами території України не підлягає оподаткуванню відповідно до п.п.141.4.2 п.141.4 ст.141 Кодексу.

Лист №9013 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72088.html

Оподаткування ПДВ операцій з надання/отримання поворотної фінансової допомоги

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 07.04.2017 №7307/6/99-99-15-02-02-15 далі – лист ДФС №7307) надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з надання/отримання поворотної фінансової допомоги.

Згідно з підпунктами «а» та «б» п. 185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та/або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Кодексу.

Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (п.п.14.1.185 п.14.1 ст.14 Кодексу).

Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п 14.1.191 п 14.1 ст 14 Кодексу).

Отже, у зв’язку з тим, що операція з надання/отримання платником поворотної фінансової допомоги не підпадає під визначення операцій з постачання товарів/послуг, така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Лист №7307 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72001.html.

Про надання адміністративних послуг в Центрах обслуговування платників Дніпропетровщини

Начальник управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олена Ярова під час прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНЕПР» повідомила, що в області працюють 36 Центрів обслуговування платників, з них 14 - при головних офісах ДПІ та 22 у відділеннях ДПІ області. В роботі ЦОПів на даний час задіяні 292 працівника служби.

Олена Ярова зазначила: «У центрах обслуговування платників Дніпропетровської області послугами користуються більше 240 тисяч платників, які зареєстровані на Дніпропетровщині. З них - більше 105 тисяч - юридичні особи і майже 135 тисяч - фізичні особи-підприємці. Крім того, послугами Центрів користуються громадяни, які одержують реєстраційний номер облікової картки платника податків - так звані ідентифікаційні номери. Так, з початку року ЦОПи області надали подібних послуг більше 8 тисяч».

Комплекс послуг через Центри обслуговування платників включає:

надання адміністративних послуг; послуг консультантів;  інформаційних послуг; прийом звітності; прийом вхідної кореспонденції;

видача ключів електронного цифрового підпису.

«З початку року працівниками ЦОПів надано 100,3 тисячі адміністративних послуг і більше 1,3 мільйона інформаційних послуг» повідомила Олена Ярова. 

У кампанії декларування доходів взяли участь більше 39 тисяч мешканців Дніпропетровщини

З початку року мешканці Дніпропетровського регіону надали до органів ДФС 39471 декларацію про майновий стан та доходи, отримані у 2016 році. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік складає 2 млрд. 247,1 млн. грн. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.

За результатами кампанії «Декларування – 2017» на Дніпропетровщині податок на доходи фізичних осіб до сплати складає 93,7 млн. грн., що на 21,0 млн. грн. більше, ніж у 2016 році. Сума військового збору до сплати складає 13,7 млн. грн., що на 1,6 млн. грн. більше минулорічного. Повернення з казни у вигляді податкової знижки отримають 3913 громадян на загальну суму 6,2 млн. грн.

Про одержані минулого року понад мільйонні статки повідомив 181 мешканець Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає понад 1 млрд. грн.

 

 2017-05-22
Західно-Донбаська ОДПІ інформує

Оподаткування прибутку нерезидента від здійснення операцій з продажу цінних паперів

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 26.04.2017 №9013/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №9013) надала роз’яснення щодо оподаткування прибутку нерезидента від здійснення операцій з продажу цінних паперів.

Зокрема, відповідно до п.п.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі –Кодекс) дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Особливості оподаткування доходів нерезидентів визначено п.141.4 ст.141 Кодексу.

Згідно з п.п.141.4.1 п.141.4 ст.141 Кодексу доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку за ставками, визначеними ст.141 Кодексу.

Перелік таких доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, визначено у п.п.141.4.1 п.141.4 ст.141 Кодексу.

Відповідно до абзацу «е» п.п.141.4.1 п.141.4 ст.141 Кодексу для цілей п.141.4 ст.141 Кодексу під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміється, зокрема, прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до цього розділу.

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п.141.4.1 п.141.4 ст.141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 п.141.4 ст.141 Кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності
(п.п.141.4.2 п.141.4 ст.141 Кодексу).

Таким чином, резидент при виплаті прибутку на користь нерезидента від здійснення операцій з продажу цінних паперів утримує податок за ставкою 15 відсотків, якщо інше не встановлено правилами міжнародного договору.

Лист №9013 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72088.html

 

Підсумки роботи Дніпропетровської митниці ДФС у квітні 2017 року

У квітні 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України забезпечено надходжень 1630 млн грн., що на 23%, або на 305 млн. грн. більше, ніж в аналогічному  періоді минулого року.

Загальне перевиконання індикативного показника, доведеного Державною фіскальною службою України, в квітні складає 105,8%, або 89,4 млн. грн.

Це дозволило перерахувати до бюджету Дніпропетровської області на реконструкцію та поточний ремонт автомобільних доріг державного значення в квітні майже 45 млн. грн.

Реалізація підакцизних товарів через мережу власних магазинів безмитної торгівлі. Чи є підприємство платником акцизного податку?

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 26.04.2017 №9011/6/99-99-15-03-03-15 (далі – лист ДФС №9011) надала роз’яснення щодо здійснення реалізації товарів, у тому числі і підакцизних, через мережу власних магазинів безмитної торгівлі у разі якщо зазначені товари реалізуються виключно на території цих магазинів безмитної торгівлі і знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі і чи є в такому випадку підприємство платником акцизного податку.

Статтею 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено вичерпний перелік осіб, які є платниками акцизного податку. Зокрема платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (п.п.212.1.11 п.212.1 ст.212 Кодексу).

Згідно з п.п.14.1.212 п.14.1 ст.14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції), у тому числі реалізація суб’єктами господарюван­ня роздрібної торгівлі підакцизних товарів, це операції на митній території України.

Магазини безмитної торгівлі – це суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які реалізують товари, які знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі.

Згідно з п.3 Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1089, продаж товарів магазинами безмитної торгівлі здійснюється громадянам, які виїжджають за межі митної території України, а також пасажирам міжнародних рейсів, які виконуються повітряними та водними транспортними засобами комерційного призначення, що експлуатуються резидентами.

Відповідно до ст.140 Митного кодексу України (далі – Митний кодекс) в митному режимі безмитної торгівлі перебувають товари, не призначені для вільного обігу на митній території України. У зазначений митний режим поміщуються іноземні та українські товари, які ввозяться з-за меж митної території України або вивозяться з митної території України. Поміщення українських товарів у митний режим безмитної торгівлі для цілей оподаткування вважається експортом цих товарів (ст.141 Митного кодексу).

Підпунктом 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу визначено, що не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.

Також звільняються від оподаткування операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється податок на додану вартість у зв’язку з розміщенням товарів (продукції) у митному режимі безмитної торгівлі (п.п. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 Кодексу).

Отже, у випадку, якщо підприємство здійснює виключно продаж товарів, у тому числі і підакцизних, через мережу власних магазинів безмитної торгівлі, то за такими операціями підприємство не є платником акцизного податку.

Лист №9011 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72063.html

Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування понад 1 млн. грн. збитків, завданих державі

Протягом січня – квітня 2017 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 251 кримінальне провадження, з яких 110 - прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 53 кримінальних проваджень, з яких: скеровано до суду з обвинувальним актом – 12; направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності – 4; закрито у зв’язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення - 37.

Крім того, з січня по квітень поточного року за підслідністю направлено 30 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 15.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі  1 мільйон 76 тисяч гривень.

 

 2017-05-19
Незламні та сильні духом

25  квітня 2017 року в СК Придніпровській державній академії будівництва та архітектури відбулася V регіональна відбірна спартакіада серед інвалідів праці « Сила духу» з метою залучення інвалідів до активного громадського життя, надання їм допомоги і всебічного сприяння у психологічній, фізичній, соціальній реабілітації.

       Такий спортивний захід вже став традицією, проводиться в Україні вже пятий раз.

       Кожного року спартакіада стає популярнішою і популярнішою, все більше потерпілих на виробництві долучається до неї.

        Адже в цьому році вже брали участь  учасники з усіх відділень області - міст Дніпро, Кам’янське,  Кривого Рогу, Новомосковська, Жовтих Вод, Марганця, Нікополя, Покрова, Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Синельниково, Покровського, Петропавлівського, Верхньодніпровського, Петриківського та  Васильківського районів, які  приїхали з надією поборотися за перемогу у шести видах спорту: армспорті, бомбаскеті, гирьовому спорті, дартсі, настільному тенісі та шахах. Змагання проводились в запеклій боротьбі. Учасники показали свою дійсно силу духу та  велике бажання до перемоги.

       Всі учасники змагань висловлювали свою вдячність за організацію спортивного свята, а також за повсякденну турботу й підтримку з боку працівників робочих органів виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області.

       За такий величезний внесок в проведення щорічних змагань хочеться безумовно висловити свою щиру вдячність начальнику УВД Фонду  в Дніпропетровській області Надії Іванівні Братко та  голові Дніпропетровської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства „Спартак” Орєшиній В.М.  за плідну співпрацю при проведенні відбірних регіональних змагань.

        Цього року переможцям V відбірних регіональних змагань випала велика честь гідно представити рідну Дніпропетровщину на фінальних змаганнях V  Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу» у червні поточного року в м. Одесі.

        Дуже сподіваємося, що команда Дніпропетровської області у фінальних змаганнях спартакіади здобуде знову ж таки перше призове місце, адже спортивний рівень учасників з кожним роком зростає. У 2013 році команда зайняла 8 місце, у 2014 році посіла 4 місце, у 2015 році - 3 місце, у 2016 році – 1 місце.

         Така відбірна регіональна V Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу», безумовно, запам’ятається її учасниками та організаторам.

        Всі присутні  спортсмени та  вболівальники, отримали масу позитивних емоцій від цього спортивного свята, учасники відчули командний дух, віру у власні сили.

        Серед  присутніх спортсменів на спартакіаді були і потерпілі на виробництві від відділення Фонду в місті Тернівці  та приймай мали активну  участь у змаганнях із  усіх шести видах спорту: армспорті, бомбаскеті, гирьовому спорті, дартсі, настільному тенісі та шахах.

     Так, серед інвалідів - спортсменів  приймав участь  Гвініанідзе Веніамін Резович, майстер  спорту  СРСР  1985 року  по класичній боротьбі (нині греко-римська боротьба).        

      У 2010 році він   був важко  травмований   на   виробництві у грудну клітину і тулуб, але не зламався духом,  продовжує займатися спортом по-можливості    та погодився  приймати  участь у змаганнях з  «армспорту»  25.04.2017 року.

       Хворостинін Геннадій Олексійович, інвалід 3 групи  по професійному захворюванню з 2014 року,  4\х  кратний чемпіон Павлоградського  району по шахам та 10-ти кратний чемпіон Територіального комітету серед шахтарів західного Донбасу профспілок вугільної промисловості. На даний час перебуває на обліку у відділенні в м. Тернівці, як інвалід 3 групи по професійному захворюванню з 2014 року.

      Також серед учасників у змаганнях в квітні 2017 року від відділення в м.Тернівці прийняли активну участь ще 9 інвалідів : Владимиренков Микола Олексійович з виду спорту - армспорт, Хусаєнов Рашид Хаєрнасович- бомбаскет, Бурцева Галина Володимирівна- бомбаскет, Гушул Анатолій Омелянович - гірьовий спорт,Колесник Роман Анатолійович- гірьовий спорт, Камінський Петро Петрович  - дартс, Олейнікова Ганна Михайлівна- дартс, Швець Руфіна Тайфурівна- настільний теніс, Сахарнян Сергій Михайлович- настільний теніс.

          Серед 11 учасників від відділення Фонду в м. Тернівці зайняли наші потерпілі по видам спорту 2 та 3 місця - за що отримали подяки, грамоти та медалі від організаторів заходу.

        За зведеними результатами регіональних змагань учасники з Тернівки зайняли з армспорту - 4 місце, з бомбаскету-4 місце, з дартсу- 4 місце, з гірьового спорту- 3 місце, з настільного тенісу-5 місце, з шахів- 3 місце, а загалом  командне місце - 5.

        Про таких людей, як наші потерпілі можна сміливо писати вірші та захоплюючі розповіді.

         Наш потерпілий – Трофімов Сергій Леонідович, який дізнався про запланований захід щодо проведення спартакіади «Сила Духу» та написав власний вірш саме про наших шановних потерпілих міста Тернівка з такою назвою, що не може залишити байдужим кожного:

 

«КРИЛА   ТЕРНІВКИ»

 

Ми із  шахтарської Тернівки,

Де, наче море, ковила,-

В Дніпро від самої домівки

Нас «Сила духу» привела;

Тернівка все завжди долає-

Немає спину  ні на мить!

В нас сила  духу  так палає,

Що аж у космосі гримить!

Для тренування думки, руху,

Надії промінь щоб не гас,

Спартакіада «Сила духу»

У пятий раз збирає нас-

І коли   в тебе Духу Сила,

Летиш в майбутнє без  тривог!

Бо виростають Волі крила,

Котрі несуть до перемог!

       Девіз команди спортсменів від відділення Фонду в м. Тернівці був взагалі незламний: «За Тернівкою успіх - переможемо усіх!».

       Відділення, намагається робити все від нас залежне, щоб люди, які отримали травму на виробництві або професійне захворювання, не відчували себе обділеними або неповноцінними і могли вести активний спосіб життя.