Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2021-02-24 16:13:30

Фонду соціального страхування України інформує

Інформація щодо виконання управлінням в Дніпропетровській області кошторису видатків на статутні напрямки діяльності

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі –  управління, Фонд) з метою здійснення безперебійного виконання завдань та функцій визначених Законом України  від 23.09.1999  № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та за результатами звіту про виконання бюджету (кошторису) Фонду соціального страхування України  в Дніпропетровській області за 2020 рік, повідомляє що,    склало 4 113,5 млн. грн., це 96 % від  запланованих видатків на рік.

Упродовж  2020 року управлінням забезпечено безперебійне та своєчасне фінансування видатків для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, страхових виплат, страхових виплат на медичну та соціальну допомогу  на загальну суму 4 103,9 млн. грн. в тому числі :     

 - на матеріальне забезпечення за заявами – розрахунками, поданими страхувальниками (роботодавцями) на загальну суму 1 734,0 млн. грн  в тому числі:

-      по тимчасовій непрацездатності – 1 321,3 млн. грн;

-      по вагітності та пологах – 381,3 млн. грн;

-      на поховання – 5,3 млн. грн;

-      у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності –  26,1 млн. грн.

-    на  фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей направлено майже 2 275,2 млн. грн.

-  на  фінансування страхової виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати працездатності та членам його сім'ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві) направлено 28,0 млн. грн.

- на  фінансування лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань сплачено 10,6 млн. грн.

- для фінансування страхових витрат на медичну та соціальну допомогу на   суму 56,1 млн. грн.

З метою здійснення своєчасного фінансування видатків Тимчасового кошторису на 2021 рік протягом січня  поточного року  проведено фінансування для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, страхових виплат, медичних та соціальних допомог на  загальну суму 329,6 млн. грн., в тому числі:

- на  фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей на  суму 200,5 млн. грн.

- на  фінансування страхової виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати працездатності та членам його сім'ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві) на  суму  2,7 млн.  грн.

- для надання матеріального забезпечення за заявами -розрахунками, поданими роботодавцями до відділень управлінь на   суму 122,5 млн. грн., в тому числі для надання допомоги:

- по тимчасовій непрацездатності – 106,9 млн. грн;

- по вагітності та пологах – 14,4 млн. грн;

- на поховання – 0,3 млн. грн;

- у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності –  0,9 млн. грн.

- на фінансування лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань на   суму 0,3 млн. грн.

- для фінансування страхових витрат на медичну та соціальну допомогу на   суму 3,6 млн. грн.

Завдяки злагодженій роботі управління з Державною казначейською службою в Дніпропетровській області, перерахування коштів на окремий рахунок страхувальника та на рахунки потерпілих на виробництві або членів сім'ї потерпілого, які мають на це право відкритих в банківських установах перераховуються без затримки  протягом 3-х робочих днів від дня отриманого від Фонду фінансування на рахунок управління.

Здійснення страхових виплат, зміни в сплаті ЄСВ і подання звітності обговорили на нараді

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України в онлайн режимі відбулась робоча нарада з питань матеріального забезпечення і страхових виплат. Захід пройшов під головуванням начальниці управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду Світлани Зарубіної за участі керівництва і профільних фахівців управлінь ВД Фонду в областях і місті Києві. Також у нараді взяли участь заступниця начальника управління – начальниця відділу матеріального забезпечення Ганна Харченко, заступниця начальника управління – начальниця відділу аналітики Лариса Сенюк, начальниця відділу страхових виплат Тетяна Кичма та заступник начальника відділу матеріального забезпечення Артур Чередник.

Від управління в Дніпропетровській області участь у селекторній нараді взяли: в.о. начальника управління Борис Мазур, начальниця фінансово-економічного відділу Наталія Мала, начальниця відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Наталія Матвієнко і фахівці відділу.

Зокрема, було обговорено призначення страхових виплат медичним працівникам та членам їх родин у разі гострого професійного захворювання на COVID-19. За словами Світлани Зарубіної, фахівці Фонду мають продовжувати приділяти пріоритетну увагу особам, які мають право на страхові виплати, надавати консультації і допомогу у зборі необхідних документів, максимально оперативно здійснювати призначення виплат.

Також було надано рекомендації щодо процедури верифікації страхових виплат і механізму її проведення.

Заступниця начальника управління – начальниця відділу матеріального забезпечення Ганна Харченко розповіла про особливості надання матеріального забезпечення у зв’язку із законодавчими змінами. Зокрема, в частині змін у сплаті єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, самозайнятими та членами фермерських господарств.

«Ці категорії осіб звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо за основним місцем роботи єдиний внесок за них було сплачено роботодавцем. Крім того, самозайняті особи звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони провадять незалежну профдіяльність як ФОП. Також, якщо зазначені категорії осіб отримують пенсію за віком або за вислугу років, мають інвалідність, досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу, вони можуть бути платниками ЄСВ виключно на добровільних умовах», – говорить Ганна Харченко.

У зв’язку із зазначеним, право на отримання матеріального забезпечення від ФССУ для цих осіб має особливості, оскільки застрахованою особою вважається особа, яка сплатила або за яку сплачено роботодавцем єдиний внесок.

Так, якщо у місяці, в якому зазначені особи не сплачували ЄСВ, тобто не були застрахованими, вони захворіли, отримали невиробничу травму, або настав 30 тиждень вагітності, право на матеріальне забезпечення не набувається. Самозайняті особи, зареєстровані як ФОП, набувають право на матеріальне забезпечення лише як фізичні особи-підприємці.  Особи, які отримують пенсію за вислугу років, набувають право на отримання матеріального забезпечення від Фонду за умови добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплати ЄСВ.

При цьому, при обчисленні середньоденного доходу для розрахунку суми матеріального забезпечення від Фонду, періоди несплати ЄСВ не виключаються із розрахункового періоду. Водночас, допомога по вагітності та пологах для таких осіб незалежно від визначеного розміру середньоденного доходу не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Також Ганна Харченко звернула увагу на зміну порядку подання звітності про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка набула чинності з 01 січня 2021 року. Зокрема, передбачено щоквартальне  подання  звітності про нарахування єдиного внеску замість щомісячної звітності (наказ Міністерства фінансів від 15.12.2020 № 773).

Таким чином, задля недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне  отримання виплат, Міністерством фінансів було запроваджено Розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий».

Відповідно до листа Міністерства фінансів від 27.01.2021 № 11220-02-62/2362, Розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» подаються роботодавцем у разі необхідності призначення застрахованим особам поза межами звітного щоквартального періоду  пенсій, матеріального забезпечення або страхових виплат. Така звітність подається виключно по тим особам, яким необхідно призначити виплати.

Щомісячні страхові виплати за січень профінансовано у повному обсязі

Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності.

Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній. Учора, 10.02.2021, ФССУ завершив фінансування щомісячних страхових виплат за січень, кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для понад 200 тисяч осіб, в тому числі в Дніпропетровській області – для майже 36 тис. осіб

Загалом для потерпілих і їх родин за січень було нараховано 795,6 мільйона гривень., тому числі в Дніпропетровській області – 200,4 млн. грн.

Середній розмір допомоги порівняно з тим же періодом минулого року зріс на 15% та склав 3 976,82 гривні, в тому числі в Дніпропетровській області – на 6,3% та склав 5 573,51 гривню.

Нагадаємо, право на таку виплату настає з дня визначення МСЕК стійкої  втрати  професійної  працездатності. Розмір щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому, максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів  прожиткового  мінімуму. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум.