Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2021-01-27 11:38:35

Фонд соціального страхування України інформує

Аналіз роботи фахівців перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Дніпропетровського управління та його відділень за 2020 рік в межах запровадженого карантину по COVID-1

 

У відділі перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління працюють 5 фахівців. Начальник відділу – Соколенко Вікторія Віталіївна, головні спеціалісти – Явон Микола ВасильовичГерко Сергій Юрійович, Брежнєва Ніна Іванівна, Сагайдак Оксана Станіславівна.

 

Фахівці відділень управління, які проводять перевірки в закладах охорони здоровꞌя:

м. Дніпро – головний спеціаліст Свісенко Ніна Анатоліївна;

м. Кривий Ріг – завідувач сектором Корф Світлана Генадіївна, головний спеціаліст Шарова Олена Олександрівна;

м. Камꞌянське – завідувач сектором Васильченко Сергій Леонідович;

м. Першотравенськ – головний спеціаліст Левицька Олена Альбертівна;

м. Нікополь – головний спеціаліст Ільєнко Сергій Іванович.

З 16 березня до кінця 2020 року в межах запроваджених карантинних обмежень були призупинені планові перевірки закладів охорони здоровꞌя в напрямку перевірки стану експертизи тимчасової непрацездатності.Проводилися позапланові перевірки в дистанційному режимі за запитами страхувальників на підставі отриманої первинної медичної документації. За результатами проведених перевірок надано відповідей - 560, консультацій -  6829, направлено листів - розꞌяснень - 19, прийнято участь в нарадах (в тому числі on-line) – 22.

За результатами роботи фахівцями перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності (далі – ПОВЛН) управління та його відділень протягом 2020 року було проведено 44 планові перевірки закладів охорони здоровя (в основному травматологічних пунктів) та 474 позапланові перевірки згідно запитів страхувальників, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування тощо. Під час планових та позапланових перевірок перевірено 5 866 листків непрацездатності (далі – ЛН), із них виявлено порушень у 580 випадках або в 10%. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 лікарів. Відшкодовано збитків нанесених бюджету Фонду за необґрунтовано (неправомірно) видані (продовжені) лікарями закладів охорони здоровꞌя ЛН на загальну суму 180 тис грн. Крім того фахівцями ПОВЛН при сумісних перевірках з фахівцями по аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду перевірено 295 страхувальників у яких виявлено майже 8 тис порушень при заповненні бланків ЛН, що складає 8,4%. Також при перевірках страхувальників в обовꞌязковому порядку зверталася увага на роботу комісії із соціального страхування підприємства (установи, організації) в напрямку зниження рівня захворюваності працюючих осіб та дотримання протиепідемічного режиму на підприємствах щодо нерозповсюдження COVID-інфекції.

Ефективна робота фахівців ПОВЛН управління та його відділень під керівництвом начальника управління Мазура Бориса Васильовича позначилася на хороших річних показниках рівня захворюваності та кількості виданих ЛН. Так, за 2020 рік кількість виданих закладами охорони здоров′я листків непрацездатності збільшилась всього на 4 % в порівнянні з 2019 роком. В абсолютних числах це збільшення складає 24 000 ЛН, при чому з причини КОВІД-інфекції протягом минулого року було видано згідно щотижневого моніторингу 28 000 ЛН, тобто основною причиною збільшення виданих ЛН є КОВІД-інфекція. Однак в багатьох закладах охорони здоровꞌя (переважно первинної ланки) спостерігається суттєве зростання виданих та продовжених листків непрацездатності протягом четвертого кварталу 2020 у порівнянні з тим же періодом 2019 року. Так, у жовтні 2020 року кількість виданих ЛН зросла на 49%  в порівнянні з жовтнем 2019, у листопаді на 61%, у грудні на 45%. Витрати допомоги по тимчасовій непрацездатності збільшилися відповідно на 29%, 78%, 120% або в абсолютних цифрах це на 202 млн грн більше ніж в 2019 році. Крім того в 4 кварталі 2020 року відмічається значне зростання кількості виданих ЛН в порівнянні з першим, другим та третім кварталами 2020 року. Так, в 1 кварталі 2020 року було видано 178 499 ЛН, в другому – 83 530 ЛН, в третьому – 131 359 ЛН, а в четвертому – 244 379 ЛН. Тому виникла необхідність відновити планові перевірки закладів охорони здоровꞌя в напрямку перевірки стану експертизи тимчасової непрацездатності та обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності з метою посилення контролю за цільовим використанням коштів бюджету Фонду, які надходять за рахунок фіксованої частки єдиного соціального внеску працюючих осіб.

Що було зроблено відділеннями та управлінням протягом 2020 року для досягнення позитивних  показників:

·  З січня 2020 року була запроваджена «Програма управління по зниженню показника тимчасової непрацездатності серед страхувальників Дніпропетровської області», що складається із 10 пунктів, пролонгована на 2021 рік, метою якої є здійснення щомісячно аналізу, контролю та ефективних заходів фахівцями управління Фонду в напрямку зниження рівня захворюваності.

·  З травня 2020 року спільно з департаментом охорони здоровя Дніпропетровської обласної державної адміністрації (далі – ДОЗ ДОДА) управлінням запроваджений щотижневий моніторинг кількості виданих листків непрацездатності з приводу COVID-інфекції з різних причин. Крім того, в травні місяці управлінням запроваджений реєстр ЛН, які надходять на оплату з причиною непрацездатності «Ізоляція від COVID-19-11», при цьому обовязковій перевірці підлягали ЛН з кодом «11», видані більше ніж на 14 календарних днів. Також фахівцями перевірки обґрунтованості видачі ЛН перевірялися всі ЛН, які надходили на оплату з причиною непрацездатності код «6» та код «4». 

·  В червні 2020 року за ініціативи в.о. начальника управління була проведена нарада сумісно з представниками ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо вирішення питання видачі листків непрацездатності контактним хворим на інфекційні захворювання та бактеріоносійство та включення лікарів-епідеміологів до складу комісій з розслідування гострого професійного захворювання.

·  У серпні 2020 року за ініціативи в.о. начальника управління була проведена нарада сумісно з директором Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо ситуації  захворюваності на COVID-19 в Дніпропетровській області, в тому числі серед медичних працівників та питань співпраці управління з закладами охорони здоровя регіону.

·  У вересні 2020 року в.о. начальником управління було вирішено вкрай важливе питання стосовно отримання фінансування закладів охорони здоровя Дніпропетровської області з обласного бюджету для отримання реактивів та обладнання для проведення медичних оглядів на стан спяніння, оскільки фінансування НСЗУ закладів охорони здоровя за цією статтею не передбачено.

·  Протягом 2020 року з урахуванням обмежень, введених карантинними заходами з причини COVID-пандемії, фахівцями управління та його відділень проведено 44 планові перевірки закладів охорони здоровꞌя та 474 позапланові за результатами яких встановлено 565 порушень порядку видачі та продовження листків непрацездатності на 2443 дні, по яких відшкодовано збитків бюджету Фонду закладами охорони здоровꞌя на загальну суму 180 тис. грн.

·  Під головуванням в.о. начальника управління протягом 2020 року проведено 17 селекторних нарад з начальниками відділень управління та профільними фахівцями з питань, що стосуються змін нормативно-правових документів, які регламентують порядок видачі листків непрацездатності та зниження показника тимчасової непрацездатності серед страхувальників з кількістю працюючих 250 і більше осіб, а також проводився причинний аналіз зростання показників захворюваності. Страхувальники із високими показниками захворюваності були взяті на особливий облік для вивчення причин зростання та прийняття відповідних заходів. 

·  Фахівці з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління в межах сумісних перевірок страхувальників з фахівцями по аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду проводять роботу з комісіями із соціального страхування в напрямку зниження рівня захворюваності, а саме: перевіряють роботу з групою часто тривало хворіючи осіб, ефективність заходів, направлених на профілактику випадків виробничого та невиробничого травматизму та заходів, спрямованих на упередження розповсюдження COVID-інфекції.

·  Для підвищення результативності та ефективності здійснення перевірок  обґрунтованості видачі та продовження ЛН із фахівцями відділень Фонду, які проводять перевірки ЗОЗ, управлінням щоквартально в дистанційному режимі проводяться семінар-наради за напрямком роботи з подальшим прийняттям заліку.

В першому кварталі 2021 року управлінням будуть поновлені планові перевірки закладів охорони здоров′я області з приводу обґрунтованості видачі ЛН згідно затвердженого графіку. До перевірок будуть залучатися також і профільні фахівці відділень. Згідно листа ВД Фонду № 44-03-3 від 12.01.2021 управлінням враховані Крітерії ризик-орієнтованих підходів до проведення перевірок обґрунтованості видачі та продовження ЛН при складанні плану перевірок. В першу чергу будуть перевіряться ЗОЗ із значним зростанням кількості виданих ЛН протягом жовтня-грудня минулого року, згідно наданої відділеннями інформації на лист управління № 11-16/196 від 13.01.2021. Крім того, 14 січня управлінням було направлено лист № 11-16/305 від 14.01.2021 до всіх департаментів, управлінь та відділів охорони здоров′я Дніпропетровської області щодо покращення стану експертизи тимчасової непрацездатності в ЗОЗ та співпраці з відділеннями та управлінням в напрямку зниження рівня захворюваності працездатного населення. В районах, де відсутні контролюючі органи охорони здоров′я, нами також  направлені листи і до керівників органів місцевого самоврядування, яким безпосередньо підпорядковуються лікувальні заклади, щодо співпраці в напрямку зниження рівня захворюваності працездатного населення області.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОТЕРПІЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИМИ ПОСЛУГАМИ

 

Одну з найважливіших своїх функцій Фонд соціального страхування України бачить у якнайшвидшому відновленні здоров'я і працездатності потерпілих на виробництві, а також застрахованих осіб та членів їх сімей - так, як це передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі–управління) під керівництвом в.о. начальника управління Бориса Мазура в повному обсязі виконує свої статутні завдання та вчасно вирішує питання, пов′язані зі здоров′ям потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також застрахованих осіб після перенесених захворювань та травм.

- «У суспільства, а особливо у людей, працюючих в соціальній сфері, завжди повинна бути повага та турбота до людини, яка втратила здоров′я і працездатність, виконуючи свої професійні обов′язки задля блага інших» - наголошує керівник управління.

На обліку у відділеннях управління на даний час знаходиться біля 37,5 тис. потерпілих на виробництві.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України» працівники відділів медичних та соціальних послуг управління та відділень управління на підставі висновків медико – соціальної експертної комісії разом із закладами охорони здоров'я за призначенням лікарів забезпечують потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання повний обсяг постійно доступної, раціонально організованої медичної допомоги, організовують проходження ними санаторно – курортного лікування, забезпечують лікарськими засобами та виробами медичного призначення, протезно-ортопедичними виробами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезуванням та іншими медико – соціальними послугами.

В області здійснюється щотижневий моніторинг стану забезпечення потерпілих на виробництві, а також застрахованих осіб медичними та соціальними послугами. З метою якнайшвидшого відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві, а також застрахованих осіб управлінням ведеться робота щодо покращення якості і повноти надання ним необхідних видів послуг за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Також в області постійно ведеться діалог з потерпілими на виробництві, громадськими організаціями осіб з інвалідністю, а також із застрахованими особами, та проводиться роз’яснювальна робота щодо механізмів забезпечення їх медичними та соціальними послугами.

Начальником відділу медичних та соціальних послуг управління М’ячіним В.А. проведено аналіз роботи відділень управління щодо забезпечення застрахованих осіб, а також потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами протягом 2020 року.

За підсумками 2020 року відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно–курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України отримали 852 застраховані особи та члени їх сімей на загальну суму 10,6 млн. грн.

Медичними та соціальними послугами протягом 2020 року було забезпечено 7371 потерпілого на загальну суму 56,1 млн. грн.:

У тому числі:

- стаціонарне лікування пройшли 1335 потерпілих на суму 6 млн. грн.;

-  лікарськими засобами та виробами медичного призначення було забезпечено 5739 потерпілих на суму 25,5 млн. грн.;

-  санаторно – курортне лікування пройшли 335 потерпілих на суму 4,9 млн. грн.;

-  технічними та іншими засобами реабілітації було забезпечено   999 потерпілих на суму 5,3 млн. грн.;

-  інвалідними колясками було забезпечено 34 потерпілих на суму  401,5 тис. грн.;

-  очним протезуванням було забезпечено 1 потерпілого на суму 1,7 тис. грн.;

-  слуховими апаратами було забезпечено 5 потерпілих на суму 16,8 тис. грн.;

-  додатковим харчуванням було забезпечено 9 потерпілих на суму   135,3 тис. грн.;

-  спеціальним медичним, постійним стороннім видами доглядів, а також побутовим обслуговуванням було забезпечено 248 потерпілих на суму 13,6 млн. грн.;

-   компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю була проведена 370 потерпілим на суму 138,1 тис. грн.

Забезпечення застрахованих осіб, а також потерпілих на виробництві медичними та соціальними послугами відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області у 2021 році продовжується своєчасно та в повному обсязі і знаходиться під особистим контролем в.о. начальника управління.