Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-06-04 15:56:15

Чи є різниця між звільненням за власним бажанням і звільненням за згодою сторін?

Питання: Чи є різниця між звільненням за власним бажанням і звільненням за згодою сторін?

 

Відповідь.

Так, при звільненні за власним бажанням згода роботодавця не потрібна. Працівник повідомляє роботодавця про звільнення за два тижні письмово (пише заяву) і роботодавець зобов’язаний звільнити працівника у обумовлені у заяві строки згідно з вимогами ч.1 ст.38 КЗпПУ. При припиненні трудового договору за угодою сторін відповідно до  п.1 ст.36 КЗпПУ необхідна згода і працівника і роботодавця, також вони домовляються про дату припинення трудового договору.

Роботодавцю слід пам’ятати, що записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Наприклад: "Звільнений  в  зв'язку  з  прогулом  без поважних причин, п.4 ст.40 КЗпП України";   "Звільнений   за   власним бажанням" у зв'язку з зарахування у вищий навчальний заклад, ст.38 КЗпП України".

 

Відділ з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Павлоградському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Соборна, 76, каб. 19

 

консультації надаються за телефоном 050-987-21-84