Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-06-04 15:55:14

Чи має право роботодавець відмовити працівнику у звільненні за власним бажанням?

Питання: Чи має право роботодавець відмовити працівнику у звільненні за власним бажанням?

 

Відповідь.

Ні, відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, використання примусової праці забороняється. Таким чином, роботодавець зобов’язаний звільнити працівника у випадку отримання заяви про звільнення.

Працівникам слід пам’ятати, що про звільнення їм необхідно письмово повідомляти роботодавця за два тижні. Якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням обґрунтована неможливістю продовжувати роботу (так звана поважна причина) –  роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Статтею 38 КЗпПУ визначенні наступні «поважні причини»: переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом. При цьому наведений перелік не є виключним, тобто законодавець допускає наявність й інших поважних причин.

Роботодавцю слід пам’ятати, що записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. При розірванні  трудового  договору з ініціативи працівника з причин,  за яких законодавство пов'язує  надання  певних  пільг  і переваг,  запис  про  звільнення  вноситься  до трудової книжки із зазначенням  цих  причин.  Наприклад,   "Звільнений   за   власним бажанням" у зв'язку з зарахування у вищий навчальний заклад, ст.38 КЗпП України".

 

Відділ з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Павлоградському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Соборна, 76, каб. 19

 

консультації надаються за телефоном 050-987-21-84