Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-06-04 15:53:00

Чи можна звільнити працівника за власним бажання під час лікарняного?

Питання: Чи можна звільнити працівника за власним бажання під час лікарняного?

 

Відповідь.

Так. Звільнення працівника за його бажанням під час тимчасової непрацездатності не заборонено законодавством про працю. Статтею 40 КЗпПУ заборонено в період лікарняного звільнення з ініціативи роботодавця.

З цієї вимоги є винятки. По-перше можливе звільнення за пунктом 5  статті 40 КЗпПУ, який передбачає звільнення у випадку нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

По-друге це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Окрім цього звільнення з ініціативи роботодавця заборонено також у період перебування працівника у відпустці.

 

Відділ з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Павлоградському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Соборна, 76, каб. 19

 

консультації надаються за телефоном 050-987-21-84