Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-06-03 10:41:48

Більшість власників чотирилапих друзів нехтують правилами тримання та вигулу своїх улюбленців

Більшість власників чотирилапих друзів нехтують правилами  тримання та вигулу своїх улюбленців.

 

          Нерідко перехожі стають “мішенню” для домашніх тварин на вулиці, адже власники часто розгулюють з великими собаками без намордників та повідків. Така безпечна поведінка може обернутися для власників тварин адміністративною відповідальністю.

          Для багатьох власників чотирилапих залишається відкритим питання – яким собакам не потрібен намордник за законом. За діючими правовими нормами можна вигулювати пса без намордника в дозволених місцях для вигулу, використовуючи тільки поводок. Але це стосується тільки тих порід собак, які не належать до службових та бійцівських порід. Ці два типи, згідно із законом є джерелом підвищеної небезпеки. Тому, власники таких собак повинні вигулювати вихованця тільки в наморднику та на повідку.

Крім того, не варто доручати вигулювати тварину дітям або підліткам. Так, небезпечних собак дозволено супроводжувати особами від 16 років, інших тварин можна супроводжувати з 14 років, таким чином, діти вигулювати тварин не можуть.

Законом заборонено вигулювати тварин у скверах, парках, а також на пляжах, дитячих й спортивних майданчиках.  

          Кожен улюбленець заслуговує на турботу і любов. Викидати собак і котів неприпустимо! Завжди потрібно проявляти людяність і допомагати тим, хто цього потребує, тому закликаємо громадян бути небайдужими.

 

На жаль, дуже часто таке байдуже ставлення хазяїв призводить до трагічних випадків.

 

           Крім цього, особи, котрі утримують домашніх тварин, зобов’язані прибирати за нею екскременти на будь-якій території, включно з під’їздами, ліфтами, доріжками та тротуарами. Забороняється викидати трупи собаккотів і хижих тварин.

 

           За порушення правил тримання собак і котів згідно ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення  - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

             За порушення правил благоустрою відповідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Управління  житлово-комунального  господарства та

                          капітального будівництва  Тернівської міської ради