Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-04-28 11:16:27

Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області інформує

Фонд у повному обсязі профінансував збільшені страхові виплати для понад 205 тис. потерпілих

З початку 2020 року Фонд соціального страхування України з метою забезпечення соціального захисту, компенсації втраченого заробітку, надання фінансової та медичної допомоги здійснив видатки на загальну суму 7,435 млрд гривень.  

Зокрема, на фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей Фонд направив 2,813 млрд гривень. Для здійснення перерахунку цих виплат на 11% за період з березня цього року Фондом додатково направлено 76,9 млн грн. 

Кошти для здійснення збільшених виплат отримали всі обласні управління, проіндексовані допомоги виплачені 205,2 тисячам осіб.

Також у розмірі 100% необхідних видатків Фондом профінансовано надання одноразових страхових виплат, медико-соціальних послуг і реабілітаційного лікування.

Для надання матеріального забезпеченням працюючим, зокрема, допомог по тимчасовій непрацездатності і допомог по вагітності та пологах, Фонд направив 4,375 млрд гривень.  Станом на сьогодні профінансовано заяви-розрахунки, подані роботодавцями по 20 березня.

Здійснення видатків за листками непрацездатності здійснено з подовженням стандартних строків фінансування на 11 робочих днів через менший від прогнозованого рівень надходження ЄСВ і недостатність резерву коштів у бюджеті Фонду на 2019 та 2020 роки. 

Виконавчою дирекцію Фонду проведено роботу та надано пропозиції щодо внесення змін до річного бюджету з метою стабілізації фінансового стану та здійснення усіх виплат вчасно та в повному обсязі. Наразі розроблено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України.

 

У Фонді забезпечено безконтактну та дистанційну форми подачі заяв-розрахунків для оплати лікарняних

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами працюючих українців, які самі одночасно є страхувальниками, або працевлаштовані в одного з більш ніж 3 млн роботодавців, що знаходяться на обліку в ФССУ.

 

Як відбувається прийом заяв-розрахунків від роботодавців для виплати лікарняних і декретних під час карантину?

● Прийом заяв-розрахунків, за якими Фонд фінансує надання матеріального забезпечення застрахованим особам, відбувається у штатному режимі.

● Як і раніше, заяву-розрахунок можна подати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду особисто.

● Однак, ми радимо на час карантину віддати перевагу дистанційній формі подачі документів – на  електронний документообіг перейшли вже понад 65% страхувальників.

● Щоб подати заяву-розрахунок дистанційно, у роботодавця має бути укладений відповідний договір із Фондом. Примірний договір: bit.ly/2Vh99by

● Документи подаються із застосуванням електронного підпису/печатки, а клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно. Читати докладніше: bit.ly/2VhshGj

● Але навіть якщо роботодавець не має можливості подати заяву-розрахунок дистанційно, Фонд проводить роботу з організації безконтактного прийому документів – для цього у відділеннях розташовані спеціальні скриньки.

 

Бережіть себе і оточуючих – тримайте дистанцію, обмежте контакти та відповідально ставтесь до обмежень на час карантину.

Роз'яснення щодо строків виплат допомог від Фонду

Фонд соціального страхування України виплачує допомоги по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах у повному обсязі, однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Розповідаємо з чим це пов'язано та як пришвидшити отримання допомог від ФССУ.

Який строк затримки?

● Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. Сьогодні вона складає 13 робочих днів.

Що сталося?

● Бюджет Фонду – це частка від єдиного внеску, який щомісяця сплачуєте ви, або за вас сплачує ваш роботодавець.

● Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727%.

● По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, ці кошти надходять на рахунок Фонду – і одразу направляються на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат:

◦ допомог по тимчасовій непрацездатності (лікарняні),

◦ допомог по вагітності та пологах,

◦ допомог на поховання,

◦ щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві тощо.

● Однак сьогодні обсяг видатків Фонду перевищив обсяг надходжень.

● Це пов’язано із зменшенням надходжень ЄСВ – зокрема, через нижчий від прогнозованого розмір фонду оплати праці по країні, зменшення обсягів виробництва під час пандемії.

● У березні на рахунок Фонду надійшло 2,1556 млрд гривень частки єдиного внеску, видатки Фонду за той же період склали 2,2555 млрд гривень. За підсумками І кварталу до Фонду надійшло на 219,3 млн грн менше частки ЄСВ від плану.

Як пришвидшити отримання допомоги?

● Трапляється, що затримки пов’язані не зі зменшенням надходжень від ЄСВ, а викликані зволіканням у подачі заяв-розрахунків.

● Фонд здійснює фінансування на підставі отриманої від вашого роботодавця заяви-розрахунку – саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати.

● Не втрачайте зв'язок із своїм роботодавцем, бухгалтером та комісією (уповноваженим) із соціального страхування вашого підприємства.

● Дізнатись дату прийняття Фондом заяви-розрахунку на виплату вам коштів можна на своєму підприємстві, або у робочому органі виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований ваш роботодавець. Для цього вам буде необхідно назвати номер вашого ідентифікаційного коду. Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФССУ: bit.ly/2XDCIW3, а номери гарячих ліній усіх обласних управлінь тут: bit.ly/3eqDVGa

● Коли ви знаєте дату подачі заяви-розрахунку, слідкувати за виплатами можна на телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати.

● Зверніть увагу, що Фонд перераховує кошти для виплати вам допомог на рахунок роботодавця, який, у свою чергу, здійснює виплати своїм працівникам. Це може зайняти трохи часу.

Збільшено суми щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей з 01 березня 2020 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2020 року № 249 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого (далі – Постанова № 249) затверджено коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 01 березня 2020 року на коефіцієнт у розмірі 1,11.  Постанова 249 набула чинності 03 квітня 2020 року.

На виконання частини другої статті 37 абзацу першого пункту 10 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відділеннями управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області в квітні 2020 року здійснено перерахунок розміру щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей) на коефіцієнт 1,11 з дотриманням чинних нормативно-правових актів.

За результатами перерахунку з 01 березня 2020 року 36 591 потерпілому на виробництві (членам їх сімей) збільшено суми щомісячних страхових виплат на загальну суму 18 млн731 тис. грнСередня сума підвищення розміру щомісячної страхової виплати на одну особу по області складає 511 грн.

Із загальної кількості потерпілих, яким збільшено суму щомісячної страхової виплати,  2 583 внутрішньо переміщених осіб. Середня сума підвищення розміру щомісячної страхової виплати таких осіб складає 433 грн.

Також перерахунок сум щомісячних страхових виплат здійснено 1 146 членам сімей, які отримують страхові виплати в разі втрати годувальника. Середня сума підвищення щомісячної страхової виплати членам сімей в разі втрати годувальника на одну особу складає 343 грн.

Підвищені суми щомісячних страхових виплат потерпілі на виробництві та члени їх сімей отримали  у квітні поточного року.

Всі перерахунки  були здійснені  в автоматичному режимі без надання будь-яких додаткових документів потерпілими на виробництві та членами їх сімей.