Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-04-28 11:05:02

Роз’яснення державних інспекторів праці в Павлоградському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Розяснення державних інспекторів праці в Павлоградському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

На період карантину обмежено розмір заробітної плати, грошового забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування)

 

Законом України від 13.04.2020 № 553-IX «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" внесено зміни до ст. 29 Закону України  "Про Державний бюджет України на 2020 рік" та встановлено, що у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року. При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.

Зазначене обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення особам із числа осіб, зазначених у частині першій цієї статті, які безпосередньо задіяні у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та які беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об’єднаних сил (ООС). Перелік відповідних посад встановлюється Кабінетом Міністрів України.

 

          1.Питання : Чи буде вираховуватись відпустка без збереження заробітної плати яка надана на час карантину із загального строку надання права на таку відпустку за календарний рік?

 

 Відповідь:

 

Ні, не буде. Законом № 530 внесені зміни до статті 84 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) та статті 26 Закону України «Про відпустки». Ними передбачено, що у разі встановлення КМУ карантину, відповідно до закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-ІІІ термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у строк установлений частиною першою ст.26 Закону України «Про відпустки». Тобто, надалі, після закінчення карантину, працівник також зможе скористатися правом на відпусту без збереження заробітної плати терміном 15 календарних днів.

 

         2.Питання : відпустка без збереження заробітної плати яка надана на час карантину надається за взаємною згодою?

 

 Відповідь: Так. Відпустка, яка надається згідно ст.26 Закону України «Про відпустки» за власний рахунок – є відпусткою за угодою сторін. Це означає якщо працівник не згоден , роботодавець не має права відправляти його у таку відпустку.

 

         3.Питання : Якщо працівник, перебуваючи у відпустці без збереження заробітної плати яка надана на час карантину захворів, чи оплатяться йому лікарняні?

 

 Відповідь: Ні. Лікарняні у період такої відпустки сплачені не будуть. Це зазначено у ст.23 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 № 1105-XIV». Оплачуватиметься лише листок непрацездатності, виданий зв’язку вагітністю та пологами.