Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2020-04-09 13:04:11

Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області інформує

Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області профінансував 111,7 тис. днів декретних за лютий

            За лютий 2020 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області було направлено 30,5 млн грн на фінансування допомог по вагітності та пологах для 1 162 осіб. Виплати за цим напрямом зросли на 12,5 % порівняно з тим же періодом минулого року.

            Загалом за лютий профінансовано працюючим жінкам 111,7 тис. днів перебування у декретній відпустці.

            Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності на 126 календарних днів, однак у разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

            Допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Також сума допомоги не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

           Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

 

Фонд здійснюватиме виплати за лікарняними за розширеним переліком страхових випадків до кінця карантину

            Урядом на території всієї країни запроваджено режим надзвичайної ситуації на 30 днів. Відповідно, карантин продовжено до 24 квітня.

            На період його дії Фонд соціального страхування України здійснюватиме виплати за листками непрацездатності за розширеним  переліком страхових випадків, деталі:www.facebook.com/VDFSSU/posts/2799190283505079

Зазначимо, наразі Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики та ФССУ готуються зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ № 455. Змінами буде визначено порядок видачі лікарняних листків особам на період перебування їх  у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

            Фінансування  матеріального забезпечення і страхових виплат за загальними підставами також продовжується у штатному режимі.

 

Середній розмір виплат за лікарняними по Дніпропетровській області зріс на 24,3%

За підсумками лютого 2020 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області склав 339,20 грн за кожен день лікування. Це на 24,3% більше, ніж у лютому 2019 року.

Загалом за заявами-розрахунками, отриманими від роботодавців у лютому, управлінням виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області профінансовано 340,2 тис. днів перебування на лікарняних на суму 115,4 млн. гривень. Виплати отримали 36,4 тисячі застрахованих осіб.

Ця допомога надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

            Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.

 

Фонд запустив багатоканальну Лінію соціальної довіри

Фонд соціального страхування України запускає Лінію соціальної довіри 0–800–501–892.

Спільно із Міністерством соціальної політики, Урядом, за підтримки Офісу Президента, разом з Інститутом розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, Інститутом психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка ми починаємо роботу з підтримки українців у час, коли ми всі об’єднуємось для боротьби із поширенням коронавірусної інфекції.

Понад ста операторів, серед яких працівники Фонду соціального страхування України, волонтери та професійні психологи нададуть усю необхідну інформацію: стан фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, особливості виплат за лікарняними у період накладеного карантину, додаткові виплати від Фонду на час пандемії тощо.

Якщо людині потрібна психологічна підтримка, аби впоратись із тривожністю та стресом через надзвичайну ситуацію – їй допоможуть кваліфіковані оператори з багаторічним досвідом роботи у галузі психічного здоров’я.

Гуртуємось, аби допомагати один одному.

 

Лінія соціальної довіри ФССУ: 0-800-501-892.