Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2018-10-19 15:10:41

Як узаконити самовільне будівництво.

Шановні  мешканці  м. Тернівка,  нагадуємо  Вам,  що  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запустило механізм "будівельної амністії" – легалізації самовільного будівництва.

Узаконити самовільне будівництво громадяни зможуть у спрощеному порядку і ввести в експлуатацію, зокрема, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі та споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

На  сьогодні всі власники приватних  будинків, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, вже можуть подавати документи, щоб отримати право власності на них за спрощеною процедурою. Отримавши право власності на свої будинки, Ви зможете розпоряджатися ними в майбутньому, продати або передати у спадок, а також провести там воду, газ, тепло, електроенергію та інші комунікації,  а  також  отримати  субсідії.

Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється органом   Державного архітектурного – будівельного контролю безкоштовно та протягом 10 робочих днів.

Для узаконення необхідно подати до органу Державного архітектурного – будівельного контролю:

·         Заяву про прийняття об'єкта в експлуатацію;

·         Один примірник заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації;

·         Засвідчена в установленому порядку копія документу, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об'єкт;

·         Засвідчена в установленому порядку копія технічного паспорту з відміткою про можливість  надійної та безпечної експлуатації об'єкта;

·         Довідка щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам Державних будівельних норм  (надає  відділ  архітектури  та  інспекції  державного  архітектурно-будівельного  контролю  виконавчого  комітету  Тернівської  міської  ради).

Далі необхідно отримати від органу місцевого самоврядування рішення про присвоєння поштової адреси новозбудованого будинку. Для цього необхідно  через  центр  надання  адміністративних  послуг   (ЦНАП)  надати:

·         завірену в установленому порядку копію документа, що засвідчує право власності на земельну ділянку (право користування нею);

·         копію декларації про готовність до експлуатації;

·         копію технічного паспорта

·         копію  зареєстрованої  декларації  про  прийняття  об’єкту  в  експлуатацію.

Термін  надання  даної  послуги  -  не більше місяця.

Після чого звернутися для реєстрації права власності до центру надання  адміністративних  послуг.  Термін 1-5 днів.

Також  нагадуємо  Вам,  що  будівництво житлових будинків  загальною площею до 300 квадратних метрів, а також будівництво  господарських (присадибних) будівель  та споруд  загальною площею до 300 квадратних метрів  повинно  здійснюватися  на  підставі  Повідомлення   про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта / про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта.  За  відсутності  зареєстрованого  Повідомлення,  будівництво  вважається  самовільним.  Штраф  за  самовільне будівництво значно збільшився. Сьогодні його розмір складає від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і досягає 8500 - 10200 грн. У разі несплати штрафу будинок може бути знесений (витрати за знос буде сплачувати недбайливий власник самобуду).

Отримати  безоплатну  консультацію з  питань  будівництва  та  введення  в  експлуатацію  будівель  та  споруд  на  території  м. Тернівка   Ви можете звернувшись до  відділу  архітектури  та  інспекції  державного  архітектурно-будівельного  контролю  виконавчого  комітету  Тернівської  міської  ради  за адресою  вул. І. Петрва,  13.