Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2018-10-11 16:00:56

ЧИСТЕ ПОВІТРЯ – ЗДОРОВІ ЛЕГЕНІ !!!

 

        Одна з багатьох проблем  - це випалювання бур’яну, листя і сухої трави, сміття. Від цього повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється майже дев'ять кг мікрочастинок диму (пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук). У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотрутніших для людини речовин.

        На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пести­цидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому, що з травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажімо, поліетиленового пакета, в повітря вивіль­няється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні.

        Так у результаті пожеж у верхньо­му шарі грунту знищується мікрофлора. Після пожежі  на пошкодженій вогнем території три роки немає сенсу садити   - молоді саджанці не приймаються на землі, якою пройшов вогонь. Гинуть комахи і тварини, знищується рослинний покрив, погіршується структура грунту.

         Керуючись статтею 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення  передбачає відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків, така діяльність тягне  за собою накладення штрафу на громадян від десяти  до двадцяти   неоподатковуваних   мінімумів  доходів  громадян  і  на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації  листя і сухої трави є компостування. До того ж, використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

   

 

                                                       Думай  інакше  не пали !!!