Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2018-03-27 14:28:48

Дзвіночок ніжний первоцвіту – перше вітання весни!

           З приходом весни тішимось першими променями, теплим подихом повітря, оживанням природи навкруг.  І найбільше радує око перший ніжний цвіт, що сміливо з’являється з-під сонної землі, проростає з-поміж торішнього опалого листя.  Милуємося витонченістю і красою… Дивимося, і кортить же зірвати квіточку, а потім – ще, і нарвати цілий пучечок з собою. Та що там з собою, ще ж є і споживацька мета: охочих придбати цвіт ранньою весною багато.  То треба увесь,  що тут росте на галяві, забрати, щоб потім побільше продати на ринку.

Стоп!

         Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті. Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також внаслідок намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.

        Більшість із первоцвітів занесені до Червоної книги, а саме: підсніжник звичайний, шафран  Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та інші.

        Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.

                             

Пам’ятаймо, що кожний покупець первоцвітів   стимулює їх знищення та подальший продаж!