Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2018-02-01 14:48:37

Порядок призначення тимчасової державної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

      З 1 січня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1098, якою затверджено Порядок призначення тимчасової державної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

     Тимчасова державна допомога встановлюється в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

   Зазначена тимчасова державна соціальна допомога призначається органами соціального захисту населення і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набула право на призначення пенсії.

   Призначається тимчасова допомога з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу та перераховується особі кожні шість місяців з урахуванням змін її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу.

Для призначення тимчасової допомоги особа подає такі документи:

-          заяву;

-          документ, що посвідчує особу;

-          інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місяця фактичного проживання);

-          документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

-          довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;

-          декларацію про доходи та майновий стаж за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.   

     Якщо особа звертається за призначенням тимчасової допомоги за місцем фактичного проживання, до заяви додається довідка про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожитковим мінімумом для осіб, які  втратили працездатність.

 

  

Управління соціального захисту населення

Тернівської міської ради