Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2017-10-17 16:01:21

Експрес – інформація щодо попередження отруєння населення дикорослими грибами

Шановні громадяни!

 

Восени збільшується кількість випадків отруєнь населення дикорослими грибами. Основними причинами отруєнь дикоростучими грибами є недостатній рівень знань у населення щодо безпечних видів грибів, недостатні навички і знання щодо збору грибів, правил і вимог їх приготування, зберігання після збору,  також несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Пропонуємо поради, як вберегтися від небезпеки.

Збирайте гриби далеко від доріг, магістралей, поза населених місць, в екологічно чистих районах. Збирайте тільки добре знайомі види грибів, з цілими ніжками.

Дітям і навіть підліткам не варто дозволяти їсти гриби взагалі, оскільки це висококонцентрований білковий продукт, він може викликати розлад у роботі кишково – шлункового тракту. Також у у жодному разі не можна вживати гриби вагітним та жінкам, які годують груддю.

Не купуйте гриби на стихійних ринках та у випадкових місцях.

Перші ознаки отруєння можуть виникнути від кількох годин до з діб після вживання грибів у їжу. При перших симптомах отруєння – нудоті, блювоті, запамороченні, розладу кишково – шлункового тракту тощо, негайно потрібно звернутися  до медичного закладу за телефоном «103».

Самолікування у випадках отруєння грибами ніколи не дає позитивного результату. З’ясуйте, хто ще вживав страву з грибів, яка призвела до отруєння, та проведіть профілактичні заходи.

Під час прогулянок з дітьми, особливо в парках, скверах і в лісі, уважно стежте за їх поведінкою! Важливо попередити ситуації, коли дитина може з’їсти сирий гриб. Для цього треба ще заздалегідь, перед прогулянкою, оглянути місце, де дитина гулятиме. Також треба оглядати територію дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. 

 

 

                                                           Відділ з питань НС, ЦЗН, спец., моб. та

                                                           військової роботи виконавчого комітету

                                                           Тернівської міської ради