Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2017-09-29 11:13:43

Єврокомісія: Економіка України відновлюється Україна успішно повертається на міжнародний фінансовий ринок.

Єврокомісія з оптимізмом дивиться на відновлення економіки України та макрофінансову політику уряду. Про це заявив заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс після зустрічі з міністром фінансів України Олександром Данилюком в середу, 20 вересня.

ЗА ТЕМОЮ

"Українська економіка відновлюється, уряд проводить здорову макроекономічну політику і тому отримує суттєву фінансову допомогу міжнародних партнерів, включаючи ЄС і МВФ", - сказав Домбровскіс. 

"Україна вийшла з рецесії, зростання ВВП досягло приблизно 2%, і, готуючи бюджет майбутнього року, уряд розраховує звести його дефіцит до 2,5% ВВП. Україна успішно повертається на міжнародний фінансовий ринок", - зазначив єврочиновник. 

Домбровскіс повідомив, що обговорював з українським міністром останні кроки, необхідні для отримання Києвом завершального траншу макроекономічного пакета 600 млн євро. Залишилося ще кілька зобов'язань, які Україна повинна виконати, зокрема у боротьбі з корупцією, створенні кредитного регістра, знятті деяких обмежень торгівлі. 

Данилюк, зі свого боку, зазначив, що уряд України намітив на майбутні місяці дуже напружений порядок реформ, які є частиною умов отримання макроекономічної допомоги міжнародних партнерів. Це пенсійна реформа, реформа системи охорони здоров'я, закони про приватизацію тощо. 

За його словами, недавнє розміщення євробондів було для України великим успіхом: загальний попит на ринку перевищив 10 млрд доларів, що говорить про довіру міжнародних інвесторів до української економіки.