Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2017-07-11 11:06:05

Торгівля людьми - сучасний прояв рабства.

 

Торгівля людьми -  означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу.

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини.

Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними, і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

 Але потрапити в пастку торговців людьми можна не тільки за кордоном  і в межах своєї країни. Якщо при перебуванні за кордоном чи в країні у вас забирали паспорт чи інші документи, залякували, били, ґвалтували, знущалися, вас контролювали, обмежували свободу пересування та спілкування, вашу працю використовували та не оплачували, примушували виконувати роботу, якою ви не хотіли займатися, вам не дозволяли повернутися додому – ви постраждали від злочину, повязаного з торгівлею людьми!

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні: стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» ви маєте право на допомогу від держави а саме:

-          безкоштовне медичне обстеження і лікування,

-          допомогу і відновлення документів,

-          отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги,

-          сприяння професійній підготовці та працевлаштування,

-          одноразову матеріальну допомогу.

Допомога безкоштовна та конфіденційна.

Звертайтесь до Департаменту /Управлінь соціального захисту населення ОДА/РДА

-          (056) 713 62 09

До Дніпропетровської обласної громадської організації «Промінь»

-          (056) 789 80 18

До громадської організації клуб «Імпульс» м. Павлоград

-          (0563) 20 96 21

На національну «Гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

-          0 800 505 501

 

КОЖЕН ПОСТРАЖДАЛИЙ МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ!