Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2017-06-08 16:37:49

Інспектори праці: коло розширено

Дотримання законодавства про працю перевірятимуть по-новому. Навіть термін «перевірка» йде з ужитку. На заміну перевіркам Уряд запроваджує інспекційні відвідування. Їх проводитимуть посадові особи Держпраці та виконавчих органів місцевих рад. Мета змін — запровадити нові підходи у відносинах держави та бізнесу, за яких пріоритетними для інспекторів праці стають профілактична робота та консультування роботодавців.

       Новий Порядок державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі — Порядок) затверджено постановою КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017 № 295 (далі — Постанова № 295).

      Контрольні функції у сфері праці покладено на Державну службу України з питань праці (Держпраці) (ч. 1 ст. 259 КЗпП), а реалізують їх посадові особи Держпраці та її територіальних органів — інспектори праці.

      З 01.01.2017 право проводити перевірки у сфері праці та зайнятості, накладати штрафи за порушення, складати протоколи про адміністративні правопорушення делеговано й органам місцевого самоврядування (ОМС) (ст. 17, 18, 34 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР; далі — Закон № 280; п. 2 ч. 1 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КпАП).

      Контрольні повноваження у сфері праці отримали виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

      Закон № 280 закріпив за ОМС право проводити перевірки і накладати штрафи. Постанова № 295 дала змогу реалізувати право на практиці.

      ОМС зможуть перевіряти всіх роботодавців — як юридичних осіб усіх форм власності, так і ФОП.

        У фокусі контролю — своєчасна та повна оплата праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

 

Головний державний інспектор відділу з питань додержання

законодавства про працю, застрахованих осіб,

зайнятість, працевлаштування інвалідів та

з питань дитячої праці у Павлоградському регіоні                    Козирєва В.В.