Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2017-01-27 15:04:05

Безпечне використання газу в побуті.

 

Своєчасне попередження та запобігання порушень на вуличних та дворових підземних та надземних газопроводах – запорука безпечного використання газу в побуті.

Роки ідуть – а з роками газопроводи не стають міцніші. Останнім часом спостерігається динаміка зростання кількості витоків газу в найбільш вразливих місцях газопроводів, а саме – в місцях виходу з землі на поверхню та під час різких змін зовнішніх температур на різьбових з’єднаннях та відключаючих пристроях.

Такі зміни знакоперемінних температур відбуваються навесні та восени, тому необхідно бути максимально уважними в цей час, особливо громадянам, у яких на подвір’ї прокладений газ.

Сприяють пошкодженню та руйнуванню газопроводів зелені насадження – дерева та кущі, які ростуть поблизу газопроводів, або безпосередньо на газопроводах. Їх коренева система руйнує ізоляційне покриття газопроводів, внаслідок чого відбувається корозійне пошкодження металу труби, що з часом призводить до появи корозійних отворів і, як наслідок, до витоку газу. Тому посадку будь-яких зелених насаджень обов’язково необхідно узгоджувати з Управлінням газового господарства.

За своїми фізико-хімічними якостями газ має властивість накопичуватись у порожнинах ґрунту і звідти вздовж труб, по каналам тепломереж, або інших інженерних комунікацій потрапляти до підвальних приміщень багатоповерхових будинків, або будинків приватного сектору. Досягнувши певної концентрації газоповітряна суміш, при наявності джерела вогню, може вибухнути.

Для своєчасного виявлення витоків газу підлягають перевірці всі елементи стояків газопроводів-вводів, колодязі і контрольні трубки, а також колодязі, камери інших підземних комунікацій, підвали будинків, шахти, колектори, підземні переходи, розташовані на відстані до 15 м з обох сторін від вісі газопроводу;

З метою забезпечення безпечних умов експлуатації та виключення можливості пошкодження газопроводу, вздовж його траси, в межах технічної смуги  шириною 2 м з обох боків від зовнішньої стінки газопроводу в плані, не допускаються складання матеріалів і обладнання, ведення земляних та будівельно-монтажних робіт, садіння дерев, влаштування стоянок автотранспорту, гаражів та інших споруд, у тому числі тимчасових.

 

Власники або користувачі земельних ділянок, по території яких прокладені газопроводи і споруди на них, повинні забезпечити постійний (в будь-який час доби) доступ працівників газового господарства, які експлуатують газопровід, для проведення його огляду і ремонту, та перевіряти надійність ущільнення вводів і випусків інженерних підземних комунікацій.

Тож дотримання вимог, викладених в даній статті, забезпечить безперебійність та безаварійність і надалі газових мереж.

 

Павлоградське УЕГГ