Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2016-05-31 15:26:26

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

 

Одним з пріоритетних завдань Загальнодержавної програми реформування житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки є запровадження ефективних форм управління житловими будинками. Вирішення зазначеного завдання забезпечується, насамперед, створенням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також впровадженням конкурентних умов на ринку житлово-комунальних послуг.

 

Що таке об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків - юридична особа, яку створюють власники квартир для того, щоб покращити умови використання їхнього майна, а також забезпечувати утримання і використання неподільного та загального майна. Об’єднання потрібно зареєструвати у відповідних державних органах за встановленим порядком.

До об’єднання мають право увійти власники приватизованих або придбаних квартир, власник будинку або його уповноважена особа, а також власники нежитлових приміщень будинку.

Ті мешканці будинку, які живуть у неприватизованих квартирах на підставі виданих їм ордерів, не можуть брати участі у створенні об’єднання, тому що вони не є власниками квартир. Так само не мають права бути членами ОСББ ті особи, котрі орендують приміщення.

В одному будинку можна створити тільки одне об’єднання, проте до одного об’єднання можуть входити співвласники кількох будинків.

 

Що потрібно зробити, щоб створити об’єднання

Процес створення об’єднання складається з кількох етапів:

1. спершу потрібно сформувати ініціативну групу з числа активних мешканців будинку;

2.  підготувати проекти статуту та рішень установчих зборів;

3. скликати і провести установчі збори.

Після ухвалення на загальних зборах рішення щодо створення ОСББ та затвердження його статуту належить зареєструвати це об’єднання, виготовити печатку та штамп, відкрити рахунок у банку.

Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"