Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2014-07-02 10:08:26

Антикорупційне законодавство знову змінено

           04.06.2014 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» від 13.05.2014 №1261-VІІ. Цим документом внесено низку суттєвих змін до антикорупційного Закону та інших законодавчих актів, які безпосередньо пов’язані зі встановленням правил застосування норм антикорупційного законодавства, зокрема притягнення до відповідальності за їх порушення.

           До Кодексу про адміністративні правопорушення було внесено зміни у статтю 172 6 «Порушення вимог фінансового контролю», а саме її було доповнено частиною 3 такого змісту: «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру передбаченої ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

           Звісно, не оминув змін і антикорупційний закон. З 01.01.2015 наберуть чинності такі зміни:

Уповноваженими підрозділами не буде проводитися логічний та арифметичний контроль, натомість перевірка достовірності зазначених у декларації відомостей здійснюватиметься центральним органом державної влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку визначеному цим органом. Для здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей державний орган, орган влади АРК, орган місцевого самоврядування, інша особа публічного права протягом 10 днів з дня одержання декларації від суб’єкта декларування надсилає її копію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який й здійснює перевірку декларацій. Виявлення недостовірний відомостей, зазначених у декларації, не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати декларацію з достовірними відомостями. Подання завідомо недостовірних відомостей в декларації є підставою для притягнення суб’єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної відповідальності відповідно до закону.

Звертаємо особливу увагу! Якщо у чинній редакції закону була передбачена можливість вносити до декларації виправлення у разу допущення помилок, то у майбутній редакції таке буде неможливе.

Стосовно тих змін до антикорупційного законодавства, які вже набули чинності:

Так, антикорупційний закон доповнено статтею 141 «Запобігання корупції у діяльності юридичних осіб», якою визначено, що юридичні особи забезпечують розроблення та вжиття заходів із запобігання корупції, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання корупції у діяльності юридичної особи та заохочення її працівників діяти відповідно до закону, нормативно-правових актів та встановлених підприємством правил та процедур щодо виявлення та запобігання корупції у діяльності юридичної особи.

Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. Повідомлення про порушення вимог антикорупційного закону може бути здійснено без зазначення авторства (анонімно). Анонімні повідомлення підлягають розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Державні органи, органи влади АРК, органи місцевого самоврядування забезпечують умови для повідомлень про порушення вимог антикорупційного закону, зокрема через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку.

У виконавчому комітеті Тернівської міської ради повідомити про порушення антикорупційного законодавства можна зателефонувавши на телефонну гарячу лінію «Суспільство проти корупції», яка проводиться щовівторка з 10:00 до 12:00 за телефонами: 7-31-76, 7-58-72  або надіславши повідомлення на поштову скриньку: info.koruptsiya@yandex.ru

Начальник юридичного відділу виконавчого

комітету Тернівської міської ради

І.НЕМЦЕВА