Тернівська Міська рада

Тернівська Міська рада

Офіційний сайт міста
2012-04-23 10:57:54

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Одним з пріоритетних завдань Загальнодержавної програми реформування житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки є запровадження ефективних форм управління житловими будинками. Вирішення зазначеного завдання забезпечується, насамперед, створенням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також впровадженням конкурентних умов на ринку житлово-комунальних послуг.

 

Що таке об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Обєднання співвласників багатоквартирних будинків - юридична особа, яку створюють власники квартир для того, щоб покращити умови використання їхнього майна, а також забезпечувати утримання і використання неподільного та загального майна. Обєднання потрібно зареєструвати у відповідних державних органах за встановленим порядком.

До обєднання мають право увійти власники приватизованих або придбаних квартир, власник будинку або його уповноважена особа, а також власники нежитлових приміщень будинку.

Ті мешканці будинку, які живуть у неприватизованих квартирах на підставі виданих їм ордерів, не можуть брати участі у створенні обєднання, тому що вони не є власниками квартир. Так само не мають права бути членами ОСББ ті особи, котрі орендують приміщення.

В одному будинку можна створити тільки одне обєднання, проте до одного обєднання можуть входити співвласники кількох будинків.

 

Що потрібно зробити, щоб створити обєднання

Процес створення обєднання складається з кількох етапів:

1.         спершу потрібно сформувати ініціативну групу з числа активних мешканців будинку;

2.         підготувати проекти статуту та рішень установчих зборів;

3.         скликати і провести установчі збори.

Після ухвалення на загальних зборах рішення щодо створення ОСББ та затвердження його статуту належить зареєструвати це обєднання, виготовити печатку та штамп, відкрити рахунок у банку.

 

Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"